ESZ Jablotron

Nabízíme:

  • montáže elektrického zabezpečovacího zařízení (EZS) české firmy Jablotron
  • připojení EZS k pultu centralizované ochrany- PCO
  • pravidelný servis a opravy

Naši pracovníci jsou proškoleni přímo u výrobce.

Součástí EZS jsou ovládací prvky, nejčastěji klávesnice, případně dálkové ovladače. Systém se dá ovládat i mobilním telefonem a PC. Plášťovou ochranu budovy zajišťují magnetické kontakty na dveřích a oknech. Vnitřní prostor střeží detektory PIR, které reagují na pohyb tepla. Dále se ve vnitřních prostorách instalují detektory, schopné rozeznat rozbití skleněných výplní oken a dveří. Speciální PIR od firmy Jablotron má zabudovanou kameru, kdy při detekci pohybu ve střežené místnosti pachatele vyfotí a fotografie následně posílá na server, kde si je můžete prohlédnout. Běžně se dnes již dá zajistit i okolí hlídaného objektu pomocí detektorů PIR pro venkovní použití a nasazením infrazávor.

EZS systémy se rozdělují na:

  • drátové
  • bezdrátové
  • kombinované

Ve verzi "drátové" je napájení a komunikace jednotlivých prvků s ústřednou realizována pomocí kabeláže. Výhodou jsou nižší provozní náklady, levnější komponenty. Nevýhodou je nutnost natažení kabelů do hotových interiérů. Vhodné pro nové stavby.

Ve verzi "bezdrátové" jsou jednotlivé prvky napájené vlastními akumulátory a komunikace probíhá bezdrátově. Výhodou je rychlá montáž bez velkých zásahů do interiérů. Nevýhodou je, že komponenty jsou dražší a je potřeba měnit akumulátory v detektorech. Životnost akumulátorů se pohybuje okolo tří let.

Ústředny firmy Jablotron umožňují kombinaci obou těchto možností, část systému může být drátová a část, kde je složité instalovat propojovací kabeláž nebo je mimo objekt, mohou detektory se systémem komunikovat bezdrátově.